درخشش کشتی آزاد ناشنوایان با کسب چهار مدال/ نوری و دریانی طلایی شدند

تیم ملی کشتی آزاد ناشنوایان موفق شد در روز اول مسابقات کشتی المپیک دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز کسب کند. در این روز حسین نوری و رسول دربانی با پیروزی مقابل تمامی حریفان خود به مدال طلا دست یافته و جمع مدال‌های زرین کاروان رمضان را در المپیک ناشنوایان به 6 رساندند.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از صوفیه بلغارستان، تیم ملی کشتی آزاد ایران عصر امروز جمعه کارش را در مسابقات المپیک ناشنوایان آغاز کرد و موفق شد با چهار مدال در چهار وزن به کار خود در روز اول پایان بدهد.

حسین نوری کشتی‌گیر وزن 66 کیلوگرم و رسول دریانی نماینده وزن 84 کیلوگرم کشتی آزاد ایران موفق شدند با پیروزی مقابل حریفانی از بلغارستان و ترکیه در فینال، به مدال طلا برسند تا تعداد مدال‌های طلای ایران در المپیک ناشنوایان به عدد شش برسد.

همچنین محمد محبوبی کشتی گیر وزن 120 کیلوگرم در فینال بازی را به حریفی از اوکراین واگذار کرد و به مدال نقره رسید. فرود حجتی کشتی گیر وزن 55 کیلوگرم ایران هم با شکست حریف قزاقستانی خود در دیدار رده بندی به مدال برنز رسید.

به این ترتیب تعداد مدال‌های ایران در المپیک ناشنوایان به 27 عدد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات المپیک ناشنوایان تا روز سیزدهم مردادماه ادامه دارد که تاکنون محمد خدایار، امیر دانیالی، مژده مردانی (کاراته)، رسول دریانی و حسین نوری (کشتی آزاد) و تیم کاراته سبک کومیته 6 مدال طلای کاروان رمضان را کسب کرده‌اند. همچنین حسین کرمی (پومسه)، سجاد پیرایقرچمن (دوومیدانی)، میثم قبشه دزفولی (کشتی فرنگی) و محمد محمودی (کشتی آزاد) 4 مدال نقره را برای کاروان ایران به ارمغان آورده‌اند.

مریم خدابنده و سحر حسینی‌نژاد (تکواندو)، زهرا ابراهیمی (پومسه)، محمدرضا هوشیار، بهاره صفری، فاطمه قلی‌زاده و عاطفه بعیات (کاراته)، محمد کاظم‌زاده و میثم عابدی (تکواندو)، علی سلحشور و حسین‌الله کرمی (جودو)، مهدی بخشی، مجید توکلی، محمد مرادی و محمدامین نعمتی (کشتی فرنگی)، فرود حجتی (کشتی آزاد)، میثم اخوان و مرتضی جدایی (کاراته) و تیم کاتای تیمی مردان هم به مدال برنز مسابقات المپیک ناشنوایان 2013 بلغارستان دست یافته‌اند.